70 درصد سوغات خراسان رضوی چینی است

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران: معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:70 درصد سوغات کنونی این استان را محصولات ساخت کشور چین تشکیل می دهند.

70 درصد سوغات خراسان رضوی چینی است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه ها تنها پیامک، محمدحسن واحدی در نشست کارگروه شورای عالی راهبردی کمیته مبدا تا مبدا در مشهد اضافه کرد: سالانه در خراسان رضوی پنج هزار میلیارد ریال سوغاتی توسط زائرین و مسافرین خریداری می شود.

وی گفت: 70 درصد سوغاتیهای خریداری شده محصولات کشور چین هستند لذا اقتصاد زیارت، رفتار و امنیت زیارت باید تقویت شود.

معاون استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: در این رستا با عنایت به طرح توسعه کمی و کیفی زیارت و لزوم فراهم نمودن بستر لازم برای خدمترسانی بهتر و منسجم تر به زائرین بارگاه منور امام رضا(ع) شورای عالی راهبردی طرح از مبدا تا مبدا در این استانداری با حضور دستگاههای اجرایی مرتبط نظیر سازمانهای حج و زیارت و میراث فرهنگی از این پس هر دو هفته یکبار تشکیل می شود.

وی در ادامه با اشاره به ورود روزانه 80 رام قطار، 80 پرواز و 800 دستگاه اتوبوس به مشهد گفت: باید در مبادی ورودی این شهر خطوط قرمز حریم رضوی برای زائرین تعریف و تبیین شود تا حرمت مشهد حفظ شود.

واحدی با تاکید بر اینکه توسعه خراسان رضوی باید از کریدور زیارت انجام شود اضافه کرد: هم اکنون مدیریت زائر در بخشهای مختلف دچار چالش است.

وی ادامه داد: برای برطرف چالشهای حوزه زیارت و زائر مطالعه طرح توسعه کیفی و کمی زیارت امام رضا(ع) در دستور کار نهاده شد که هم اینک در هفت حوزه در مرحله تحویل گیری از مشاور است.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی طرح مبدا تا مبدا را طرحی نظام مند توصیف و اعلام کرد: در این طرح برای امور مختلف زائر نظیر حمل و نقل، ارزاق، زیارت و اسکان مناسب و ارزان قیمت از مبدا حرکت تا مقصد و از مقصد تا مبدا برنامه ریزی می شود.

وی زیارت عارفانه، آسان و ارزان در قالب تورهای مسافرتی را چشم انداز طرح مبدا تا مبدا دانست و گفت: ترویج و تثبیت فرهنگ رضوی با اثرگذاری در زندگی مردم چشم انداز اصلی حوزه زیارت است.

واحدی اضافه کرد: خدمت به زائرین مصداق بهترین عمل صالح است لذا باید زمینه لازم برای ایجاد تحول در زندگی زائر پس از زیارت امام رضا(ع) فراهم شود.

مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی دنیا علاوه بر سه و نیم میلیون نفر جمعیت ثابت، سالانه پذیرای 25 میلیون نفر زائر و مسافر داخلی و دو میلیون زائر و گردشگر خارجی است.

منبع: ایرنا

منبع: تسنیم
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 571

به "70 درصد سوغات خراسان رضوی چینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد سوغات خراسان رضوی چینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید