امن سازی زیرساخت های حیاتی با به کارگیری توان بخش خصوصی

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، در نشست مدیران و مسئولان شرکت های خصوصی فعال و دارای پروانه فعالیت در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در مرکز افتا، زیرساخت های حیاتی کشور موظف شدند برای اجرای طرح امن سازی از توانمندی این شرکتها در دو بخش مشاوره و ممیزی استفاده نمایند.

امن سازی زیرساخت های حیاتی با به کارگیری توان بخش خصوصی

معاون توسعه و ارزیابی صنعت افتای مرکز راهبردی امنیت فضای فراوری و تبادل اطلاعات ریاست جمهوری (افتا)، گفت: برای اجرای طرح امن سازی، سازمان های دولتی و حاکمیتی موظفند تا در زمینه های فنی، امنیتی و بخش امنیت اطلاعات از مشاوره بخش خصوصی دارای مجوزها و گواهی های لازم، استفاده نمایند .

وی گفت: هدف اصلی طرح امن سازی، تامین امنیت فضای فراوری و تبادل اطلاعات در زیرساخت های حیاتی کشور است و معین سطح بلوغ امنیتی موجود و مطلوب برای زیرساخت های حیاتی کشور، از جمله مراحل مهم اجرای طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی کشور است که در مدت زمان تعیین شده، همه آنها در سطوح 5 گانه ای طبقه بندی خواهند شد و شرکت های خصوصی باید در بهبود سطح بلوغ امنیت زیرساخت ها، تمام ظرفیت خود را به کار گیرند.

در این راستا شرکت های بخش خصوصی فعال در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات می توانند به عنوان مشاور در معین سطح بلوغ، تدوین برنامه عملیاتی، تکمیل سند پروژه های مورد احتیاج برای اجرای طرح امن سازی با زیرساخت های حیاتی کشور همکاری و مشارکت نمایند.

به گزارش خبرنگاران، مدیریت مخاطرات در طرح امن سازی، فرآیندی مستمر است که در آن تهدیدات و آسیب پذیری های موجود در یک سازمان شناسایی و ارزیابی می شوند تا با انجام اقدامات امن سازی، مخاطرات احتمالی سایبری مدیریت شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 270

به "امن سازی زیرساخت های حیاتی با به کارگیری توان بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امن سازی زیرساخت های حیاتی با به کارگیری توان بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید