انسان های مسمومی که باید از آن ها دوری کرد

به گزارش تنها پیامک، انسان های مسوم با منطق هیچ سازگاری ندارند. بعضی از آن ها از تاثیر منفی که روی اطرافیان خود می گذارند مطلع نیستند اما بعضی از آن ها از ایجاد هرج و مرج و تاثیر منفی روی ذهن و زندگی اطرافیان شان لذت می برند.

انسان های مسمومی که باید از آن ها دوری کرد

آدم های مسموم ارزش صرف وقت و انرژی ندارند و این در حالی است که ارتباط برقرار کردن با آن ها به وقت و انرژی زیادی احتیاج دارد و منجر به درگیری، سردرگمی و از همه بدتر استرس می شوند.

بدون شک تا زمانی که تشخیص ندهیم انسان های اطراف مان مسموم هستند نمی توانیم از آن ها دوری کنیم. در ادامه با انواع انسان های مسمومی که باید از آن ها دوری کرد آشنا شوید.

سخن چین

آدم های سخن چین از حرف زدن درباره بدشانسی و بدبختی دیگران لذت می برند. ممکن است در ابتدا حرف زدن درباره نقص ها و خطاهای حرفه ای و شخصیتی دیگران سرگرم نماینده باشد اما بعد از مدت کوتاهی خسته نماینده می گردد و در شما احساس ناخوشایند آسیب به دیگران را ایجاد می نماید. به جای حرف زدن درباره بدبختی دیگران نکات و افراد مثبت زیادی در زندگی وجود دارد که می توان از آن چیزهای زیادی یاد گرفت.

دمدمی مزاج

بعضی افراد هیچ کنترلی روی احساسات خود ندارند. آن ها شما را هدف قرار داده و احساسات شان را روی شما خالی می نمایند زیرا شما را باعث و بانی ناراحتی های خود می دانند. این گونه افراد را به سختی می توانید از زندگی خود دور کنید زیرا عدم کنترل آن ها بر احساسات شان باعث می گردد نسبت به آن ها حس دلسوزی داشته باشید. در واقع این گونه افراد از شما به عنوان زباله دان احساسات شان استفاده می نمایند و به هر قیمتی باید از آن ها دوری کنید.

قربانی

اینگونه افراد را به سختی می توان تشخیصشان داد زیرا در ابتدا برای همدردی با مشکلشان به آن ها نزدیک می شوید. اما با گذر زمان متوجه می شوید که زمان احتیاجداشتن های آن ها همیشگی است. قربانی ها وقتی به شرایط سخت می رسند تمام مسئولیت های شخصی خود را انکار می نمایند. آن ها به موقعیت های سخت به چشم یک فرصت برای پیشرفت و یادگیری نگاه نمی نمایند و ترجیح می دهند آن فرصت را از زندگی خود حذف نمایند. جمله معروفی هست که می گوید: درد اجتناب ناپذیر است اما رنج کشیدن اختیاری است. این جمله در مورد این افراد صدق می نماید که همیشه رنج کشیدن را انتخاب می نمایند.

خود بین

این گونه افراد به علت فاصله ای که از آدم ها می گیرند باعث ناراحتی و افسردگی شما می شوند. به راحتی می توانید تشخیص دهید که آیا چنین فردی در اطرافیان شما وجود دارد یا خیر زیرا با وجود آن ها بیش از حد احساس تنهایی خواهید کرد. آن ها فقط خودشان را می بینند و تمایلی به ارتباط برقرار کردن با دیگران ندارند. شما در واقع ابزاری برای ساختن عزت نفس آن ها هستید.

حسود

از نظر آدم های حسود همیشه مرغ همسایه غاز است. برای اینگونه افراد حتی اگر بهترین اتفاق های جهان هم بیفتد باز هم راضی نمی شوند زیرا زندگی خود را با کل جهان مقایسه می نمایند در حالی که باید از درون خوشحالی را پیدا نمایند. اما دائم وقتشان را به مقایسه و حسادت کردن به زندگی دیگران می گذرانند. این افراد بسیار خطرناک هستند زیرا به شما می آموزند که نسبت به موفقیت ها و پیشرفت های خودتان بی اهمیت باشید.

سوءاستفاده گر

این گونه افراد به ظاهر دوستی وقت و انرژی زیادی از شما می گیرند. آن ها مثل یک دوست با شما رفتار می نمایند می دانند چه چیزهایی دوست دارید و چه چیزهایی باعث خوشحالی تان می گردد اما از این اطلاعات به نفع خودشان استفاده می نمایند. این اشخاص همیشه از شما یک خواسته دارند و اگر به رابطه خود با او فکر می کنید متوجه می شوید همیشه شما دهنده بودید بدون این که چیزی دریافت نموده باشید. آن ها هر کاری برای مغلوب کردن شما انجام می دهند تا بتوانند از شما منفعت ببرند.

قضاوتگر

آدم های قضاوتگر به شما می گویند که چه چیزهایی خوب است و چه چیزهایی بد و باعث می شوند نسبت به چیزهایی که برایتان ارزشمند است احساس بدی پیدا کنید. این گونه افراد به جای این که از آدم های متفاوت چیزی یاد بگیرند راجع به آن ها قضاوت های منفی می نمایند. بهتر است هر چه زودتر آن ها را از زندگی خود حذف نموده و خودتان باشید.

هر چقدر این افراد غیرمنطقی تر و بی اصل و اساس تر باشند راحت تر می توانید آن ها را از زندگی خود حذف کنید. هیچوقت خودتان را درگیر بازی آن ها نکنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آن ها فاصله بگیرید و برای خودتان حد و مرز مشخص کنید تا کسی نتواند به راحتی از مرزهای شما عبور کند.

منبع: بدونیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 92

به "انسان های مسمومی که باید از آن ها دوری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان های مسمومی که باید از آن ها دوری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید