برگزیت اصلاح شده ترزا می هم رد شد

به گزارش تنها پیامک، مجلس انگلیس توافق برگزیت اصلاح شده نخست وزیر انگلیس را نیز رد کرد.

برگزیت اصلاح شده ترزا می هم رد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مجلس انگلیس در رای گیری امروز توافق برگزیت اصلاح شده نخست وزیر انگلیس را نیز رد کرد.

در رای گیری امروز، 391 نماینده توافق برگزیت اصلاح شده را رد نموده در حالی که 242 نماینده آن را تایید کردند.

ترزا می تاسف خود درباره رد توافق برگزیت اصلاح شده توسط مجلس را ابراز داشت و تاکید نمود که مجلس نمایندگان انگلیس فردا درباره خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا رای گیری خواهد نمود و اگر این موضوع نیز رای نیاورد درباره تمدید مدت زمان خروج از اتحادیه اروپا رای گیری خواهد شد.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به شکست مجدد دولت در مجلس گفت: برگزیت مرده است و باید به توافقی برسیم که امکان مذاکره درباره آن وجود داشته باشد.

وی با اعلام این موضوع که طرح جدیدی درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ارائه خواهد شد، گفت: هم اکنون زمان برگزاری انتخابات سراسری فرا رسیده است.

اتحادیه اروپا نیز در واکنش به رد برگزیت اصلاح شده توسط مجلس بیان کرد که این اقدام مجلس انگلیس احتمال خروج بدون توافق لندن از اتحادیه اروپا را افزایش می دهد.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: در راستای یاری به انگلیس برای رسیدن به توافق، هر آنچه که ممکن بود را انجام دادیم و آماده آنالیز درخواست معقول انگلیس برای تاخیر در برگزیت هستیم.

بر اساس نتیجه همه پرسی سال 2016 بریتانیا و توافق های اجرا شده پس از آن، انگلیس باید تا روز 29 مارس (9 فروردین) اتحادیه اروپا را ترک کند. دو طرف در کوشش هستند تا این رخداد بر اساس توافقی مدون و با روشن شدن وضعیت روابط تجاری و سیاسی لندن با بروکسل صورت گیرد، چراکه اگر خروج انگلیس از اتحادیه بدون توافقی روشن اتفاق بیافتد، ابهامات قانونی و حقوقی می تواند اقتصاد قاره سبز را با آسیب جدی روبرو کند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 138

به "برگزیت اصلاح شده ترزا می هم رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیت اصلاح شده ترزا می هم رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید