روزانه 400 تن مرغِ مازاد از مرغداران خریداری می گردد

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، رضا سالمی گفت: با توجه به مازاد فراوری مرغ در واحدهای مرغداری، پشتیبانی امور دام در راستای حمایت از مرغداران اقدام به خرید مرغ با نرخ 30 هزار تومان و نژادآرین 33 هزار و 400 تومان نموده است.

روزانه 400 تن مرغِ مازاد از مرغداران خریداری می گردد

عرضه 8 هزار تن مرغ ذر کشور

سالمی می گوید: خرید حمایتی مرغ تا خاتمه اردیبهشت ادامه دارد. طبق برنامه وزارتخانه، صادرات مرغ بعد از تکمیل ذخایر پشتیبانی امکان پذیر خواهد بود.

بنابر آمار اعلامی اتحادیه و تشکل های مرغداران روزانه 7 هزار و 500 تا 8 هزار تن مرغ در سطح کشور عرضه می گردد. با وجود کاهش تقاضا و مازاد عرضه، قیمت مرغ به کمتر از نرخ مصوب در بازار رسیده است.

بسیاری از کارشناسان صنعت طیور اذعان می نمایند که با وجود افزایش هزینه های فراوری و کاهش قیمت مرغ طی هفته های اخیر به کمتر از نرخ مصوب، خرید حمایتی پشتیبانی امور دام روزانه به 700 تا 800 تن باید برسد یا صادرات مرغ در دستور کار قرار گیرد. (منبع: باشگاه خبرنگاران)

قیمت رسمی مرغ؛ اول اردیبهشت

اول اردیبهشت نیز حبیب اسدالله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت مرغ زنده در واحدهای پرورشی بین 17 هزار و 500 تا 19 هزار و 500 تومان و گوشت مرغ برای مصرف نمایندگان بین 27 تا 29 هزار تومان است. یعنی حدود چهار هزار تومان زیر نرخ مصوب عرضه می گردد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: طبق مصوبه دولت قیمت برای مرغ زنده درب واحدهای فراوریی بین 19 تا 21 هزار تومان و برای مصرف نمایندگان 31 هزار تومان است.

اسدالله نژاد ادامه داد: مرغ زیر نرخ مصوب دولت است و هرگونه گرانفروشی در واحدهای عرضه به معنای تخلف است. همان گونه که در ایام نوروز قیمت مرغ زنده درب واحدهای فراوریی طبق قیمت مصوب به فروش می رسید. اما در سطح بازار نرخ به 40 هزار تومان نیز رسیده بود.(ایرنا)

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3002

به "روزانه 400 تن مرغِ مازاد از مرغداران خریداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه 400 تن مرغِ مازاد از مرغداران خریداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید